O farmě

Vítáme vás na naší ekologické farmě hospodařící v nádherné, ale drsné krajině Hrubého Jeseníku

kráva v autě Farma BovineFarma Bovine sídlí a hospodaří v obci Heřmanovice, cca 20 km od nejvyšší hory Jeseníků - Pradědu. Správní budovu farmy naleznete přímo na komunikaci křižující město Vrbno pod Pradědem - Zlaté Hory - Krnov - Horní Údolí.
Nejlépe se k nám dostanete autem (naplánovat cestu) nebo autobusem, který Vám zastaví přímo na výše uvedené křižovatce. Vlak Vás dopraví nejblíže do Vrbna pod Pradědem (10 km). Naše nocležníky čekáme zde.

Co u nás najdete

Hospodaříme v systému ekologického zemědělství na 550 ha luk a pastvin. Hlavním chovem jsou krávy bez tržní produkce mléka, dále 10 mléčných kraviček, máme i stádečko Tibetských jaků, čtyři oslíky, prasátka mangalice, stádo poníků a nejnověji malé hejno slepiček.

Na farmě také nabízíme v rámci agroturistiky ubytování v apartmánech a prohlídky farmy.

Pro návštěvníky, kteří se chtějí pouze podívat na zvířátka na farmě je vstupné 30,- Kč za osobu. Vždy je ale nutné se domluvit předem telefonicky, práce kolem zvířátek je hodně a neradi by jsme vás odmítali, protože zrovna nemáme čas :-)

Pro školní a dětské kolektivy nabízíme možnosti exkurze, kdy děti seznámíme se zemědělstvím v horách, ukážeme zvířata chovaná na farmě, vysvětlíme rozdíly mezi ekologickým a konvenčním zemědělstvím, popovídáme si o chovu našich zvířátek a co si děti zapamatovaly z procházky po farmě můžou na konci zjistit v našem kvízu. Cena je 300,- Kč za hodinu prohlídky, délka záleží na počtu dětí, většinou se pohybuje kolem 2-3 hodin.

Pro hosty farmy je k dispozici společenská místnost s možností posezení, odpočinku i případné svačinky.

Můžete si zde také zakoupit pohledy z farmy a jsou zde k dispozici mapy a brožury pro výletníky.

A těm nejzvědavějším můžeme ukázat, jak se vyrábí sýry z čerstvého kravského mléka :-)

Zvířátka z našeho chovu:

Skot a yaci

Chov zvířat na naší farmě stále rozšiřujeme, takže kromě masného skotu, který je pro farmu stěžejní, najdete u nás nově i 10 rozmazlených dojných kraviček. Můžete ochutnat jejich výborné mléko a časem možná i sýr. Masné krávy chováme celoročně venku na rozlehlých pastvinách s přístupem do stájí neb...

Poníci a oslíci

Pro radost dětí vlastních i cizích máme na farmě stádečko poníků a oslíků. Kromě dvou větších pony kobylek - Sáry a Astry, na kterých se dá i svézt, máme minihorse, kteří milují česání a procházky na vodítku :-). Najdete u nás pět pony slečen - Lilli Jane, její maminka Tiger Lilli, Charlote,Eva a ho...

Prasata a slepice

A protože k vlastnímu masu a mléku nám pořád něco chybělo, pořídili jsme si pár slepiček, které byly vyřazené z velkochovu. Pomalu se učí chodit ven a baštit něco jiného než unifikovanou krmnou směs. A jsou v tom velmi šikovné, doufám, že za pár týdnů přidáme i fotky krásných, opeřených slepic a ne ...

3 položek celkem