O farmě

Vítáme vás na naší ekologické farmě hospodařící v nádherné, ale drsné krajině Hrubého Jeseníku

kráva v autě Farma BovineFarma Bovine sídlí a hospodaří v obci Heřmanovice, cca 20 km od nejvyšší hory Jeseníků - Pradědu. Správní budovu farmy naleznete přímo na komunikaci křižující město Vrbno pod Pradědem - Zlaté Hory - Krnov - Horní Údolí.
Nejlépe se k nám dostanete autem (naplánovat cestu) nebo autobusem, který Vám zastaví přímo na výše uvedené křižovatce. Vlak Vás dopraví nejblíže do Vrbna pod Pradědem (10 km). Naše hosty většinou čekáme zde.

Co u nás najdete

Hospodaříme v systému ekologického zemědělství na trvalých travních porostech. Hlavním chovem jsou krávy bez tržní produkce mléka, od roku 2016 máme i malé stádo mléčných kraviček, které produkují mléko pro telátka a přebytky zpracováváme na sýry a jiné mléčné dobroty.

Najdete u nás i stádečko Tibetských jaků, čtyři oslíky, prasátka pastevních plemen Mangalice a Tamwort, stádo poníků a hejno slepiček, které nám dávají výborná vajíčka.

V rámci agroturistiky nabízíme ubytování v apartmánech a prohlídky farmy.

 

 

Pro návštěvníky, kteří se chtějí pouze podívat na zvířátka na farmě je vstupné 50,- Kč za osobu. Vždy je ale nutné se domluvit předem telefonicky, práce kolem zvířátek je hodně a neradi bychom jsme vás odmítali, protože zrovna nemáme čas :-)

Pro školní a jiné větší kolektivy nabízíme možnosti exkurze, kdy děti seznámíme se zemědělstvím v horách, ukážeme zvířata chovaná na farmě, vysvětlíme rozdíly mezi ekologickým a konvenčním zemědělstvím, popovídáme si o chovu našich zvířátek a co si děti zapamatovaly z procházky po farmě můžou na konci zjistit v našem kvízu. Po dohodě (a v případě dostatku mléka) je možné se domluvit na ukázce výroby sýrů, včetně ochutnávky. Cena je 300,- Kč za hodinu prohlídky, délka záleží na počtu dětí, většinou se pohybuje kolem 2-3 hodin. Cena ukázky a ochutnávky je smluvní podle počtu účastníků.

Pro hosty farmy je k dispozici společenská místnost s možností posezení, odpočinku i případné svačinky.

Můžete si zde také zakoupit pohledy z farmy a jsou zde k dispozici mapy a brožury pro výletníky.

Pro ubytované hosty máme v nabídce i využití vzduchovkové střelnice a ping-pongu.

A těm nejzvědavějším můžeme ukázat, jak se vyrábí sýry z čerstvého kravského mléka :-)

Zvířátka z našeho chovu:

Skot a yaci

Chov zvířat na naší farmě stále rozšiřujeme, takže kromě masného skotu, který je pro farmu stěžejní, najdete u nás nově i několik rozmazlených dojných kraviček. Můžete ochutnat jejich výborné mléko a v případě, že telátka všechno mléko nevypijí, tak i sýr nebo jogurt. Masné krávy chováme celoročně ...

Poníci a oslíci

Pro radost dětí vlastních i cizích máme na farmě stádečko poníků a oslíků. Kromě větších koníků Astry, její dcery Blue Rose, narozené 5/2019 (český sportovní pony), máme minihorse, kteří milují česání a procházky na vodítku :-).  Najdete u nás Lilli Jane, její maminka ...

Prasata a slepice

A protože k vlastnímu masu a mléku nám pořád něco chybělo, pořídili jsme si pár slepiček, které byly vyřazené z velkochovu. Postupně jsem hejno rozšiřovali o různé plemena, takže nyní u nás najdete vajíčka několika barev :-)...

3 položek celkem
Zpět do obchodu