farma Bovine [logo]

Tipy na výlety

Kam na výlet autem

undefined

undefined

V dosahu cca 30 km najdete spoustu krásných míst, kde určitě stojí za to se podívat.

Nejnověji přibyl nově otevřený zámek Linhartovy (www.zameklinhartovy.cz), který má rozmanitou a zajímavou expozici - cínové nádobí, točenou keramiku, modely autíček, četnická pouta, ale i první dětskou galerii v ČR.

Další krásný zámek je v Bruntále, kde je i muzeum, můžete si odpočinout i v zámeckém parku (www.bruntal-zamek.cz). Za návštěvu určitě stojí i další dva objekty - Hrad Sovinec, kde se v sezoně pořádají velmi zajímavé akce (akce.sovinec.cz/index.htm) a zámek v Janovicích u Rýmařova (www.ejeseniky.com/turistika/hrady-zamky/zamek-janovice), ale ty už jsou o něco dále.

Pokud vás unaví historie, můžete se podívat do lázní, kterých je v okolí několik. Nejbližší a hejhezčí je Karlova Studánka, odkud je už jenom skok na Praděd, ale i Lázně Jeseník nebo Lipová Lázně stojí za to, aby jste se tam podívali.

V Karlově Studánce je i nově otevřený bazén pro veřejnost, kde si sice moc nezaplavete, ale krásně zrelaxujete :-) (v bazéně jsou různé bublinkové a jiné příjemné masážní trysky). Kousek od bazénu je solná jeskyně.

U obcí Písečná a Vápená se nachází jeskyně s unikátní krápníkovou výzdobou.

V Bruntále najdete příjemný aquapark, kde si přijdou na své děti i dospělí - najdete zde plavecký bazén, divokou řeku, tobogán i parní saunu.

A pokud se chcete vyhnout civilizaci, stačí nechat auto doma a vyrazit po svých :-)

Pěšky

undefined

undefined

undefined

 

Pěšky se můžete vydat prakticky kamkoli, ale rádi bychom Vám doporučitli pár zajímavých cílů, většinou nejsou dále, než 10 km:
 
Přímo v Heřmanovicích najdete kostel z roku 1588 postavený biskupem Ondřejem Jerinem a v okolí např. tyto zříceniny starých hradů:
Qinburg
Kobrštejn
Edelštejn
Kaple sv. Marty (Horní Údolí)

Krásný výlet si můžete udělat i na nově obnovené poutní místo - ke kostelu Pany Marie Pomocné - Maria Hilfe. Kromě zajímavého, nově postaveného kostelíku, zde najdete i posvátnou studánku a v okolních lesích množství starých štol (ale pozor na ně, občas se můžete nechtěně propadnout)

REJVÍZ - Pokud máte radši přírodní zajímavosti, určitě stojí za procházku mechová jezírka na Rejvíze, kam se dá z Heřmanovic dojít pěšky krásnou lesní procházkou po značené turistické cestě. Celý výlet se dá absolvovat i s dětským kočárkem (a ve správné době přijet domů s plným košem hřibů :-)).

ZLATORUDNÉ MLÝNY - kousek za Zlatými Horami směrem na Mikulovice, se v lese nachází replika historických Zlatorudných mlýnů, které určitě stojí za vidění. Můžete si zde vyzkoušet vlastnoručně vyrýžovat zlato nebo se podívat, jak náhonem "teče voda do kopce" (což je unikátní optický klam). Kromě náhonu jsou mlýny přístupné i s dětským kočárkem.

ZLATOKOPECKÉ MUZEUM - ve Zlatých Horách na náměstí najdete krásnou historickou budovu, ve které je zlatokopecké muzeum, ve kterém vás provede "zlatohorská legenda" - zlatokop Henry (a kolem muzea několik dobrých restaurací).

Další tipy na krásné výlety naleznete na www.ejeseniky.com a www.jeseniky.net

Plachetnicí po Slezské Hartě

undefinedundefined

Pro milovníky vody a větru ve vlasech je připravena nabídky firmy YACHTSPORT - www.yachtsport.cz

Můžete si zaplachtit, naučit se řídit plachetnici či jen prožít pohodový den u vody na Slezské Hartě.

Kam na lyže

SJEZDOVÉ LYŽOVÁNÍ:
Areál Bohema Zlaté Hory - 8 km
Vrbno pod Pradědem - 10 km
Vrbno pod Pradědem - Ludvíkov - 12-15 km
Karlova Studánka - 17 km
Praděd - 18 km
 
BĚŽKY:
Při dobrých sněhových podmínkách si je můžete nazout již u domu, ale nejsou zde udržované běžecké trasy. Nejbližší upravené trasy jsou tyto:
Rejvíz - 15 km
Praděd - 18 km

Aktuální informace o sněhových podmínkách a provozu lyžařských vleků naleznete zde: www.jeseniky.net a www.ejeseniky.com